Botë

Përplaset anija me balenën në Zelandën e Re, pesë të vdekur

Përplaset anija me balenën në Zelandën e Re, pesë të vdekur
 

Pesë persona kanë vdekur pasi një varkë u përmbys në Zelandën e Re, ka thënë policia, me gjasë pasi anija u përplas me një balenë, raportoi The Guardian.

11 persona ishin në bordin e varkës 8.5 metra kur ajo u përmbys të shtunën në mëngjes në Goose Bay. Gjashtë persona u shpëtuan dhe pesë trupa u gjetën nga brenda anijes nga zhytësit e policisë.