Botë

Putini e Macroni pajtohen për vizitën e IAEA-së në centralin në Zaporizhzhia

 

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ai i Francës, Emmanuel Macron, janë pajtuar për nevojën që të vizitohet centrali bërthamor në Zaporizhzhia të Ukrainës nga inspektorët nga Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike (IAEA), ka njoftuar Kremlini raporton BBC.

Gjatë bisedës telefonike, Putini ka fajësuar Kievin për granatimet në afërsi të centralit.