Botë

Të paktën 26 të vdekur nga zjarret pyjore në Algjeri

Foto: AP
 

Të paktën 26 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar nga zjarret pyjore që kanë shkatërruar Algjerinë veriore.

Kamel Beldjoud, ministri i Brendshëm i vendit, tha se 24 vdiqën në El Tarf, pranë kufirit me Tunizinë, si dhe një nënë e bijë në Setif, raportoi BBC të enjten.