Botë

Serbia i shpreh ngushëllime Malit të Zi përmes ambasadorit të shpallur non grata

 

Mali i Zi e ka vlerësuar nënçmim dhe provokim mënyrën se si ka zgjedhur presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq t’i shpreh ngushëllime presidentit malazez, Milo Gjukanoviq, për tragjedinë që ndodhi ditë më parë, kur një person në Cetinë vrau 10 persona e plagosi disa të tjerë, shkruan gazeta “Danas” të martën.

Vuçiqi i ka nisur ngushëllime Gjukanoviqit përmes ambasadorit që më 2020 ishte shpallur person non grata dhe kjo është vlerësuar e papranushme, provokim dhe tensionim i mëtejmë i raporteve mes dy vendeve.