Botë

Banorët e Kramatorskut po mundohen ta pastrojnë qytetin e kthyer në gërmadhë

 

Banorët e traumatizuar në Kramatorsk po shohin dëmet në pronat e tyre pas sulmit me raketa ruse.

Sipas kryetarit të qytetit ukrainas, 3 persona u vranë dhe 13 u plagosën. Sulmi u krye më pak se një ditë pasi 11 raketa të tjera u hodhën në qytet, një nga dy zonat kryesore të mbajtura nga ukrainasit në provincën e Donjeckut, i cili është kthyer në fokus të ofensivës së vazhdueshme ruse për të pushtuar rajonin e Donbasit.