Botë

Shpërthim në një treg në Armeni, një i vdekur e së paku 20 të lënduar

Foto: AP
 

Një shpërthim i fuqishëm në depo të fishekzjarreve në një treg në kryeqendër të Armenisë të dielën, ka shkaktuar vdekjen e një personi dhe lëndimin e 20 tjerëve, raporton agjencia AP.

Një pjesë e madhe e tregut në Jerevan është përfshirë nga zjarri.