Botë

Mali i Zi i tronditur nga “tragjedia e pashembullt”

 

Flamujt u valëvitën në gjysmështizë në Mal të Zi të shtunën, teksa vendi shpalli tri ditë zie pas një sulmi me të shtëna që vrau 11 njerëz të premten, duke përfshirë edhe personin e armatosur.

Sipas Policisë së Malit të Zi, një burrë 34-vjeçar, Vuk Boriloviq, hyri në shtëpinë e qiramarrësve të tij në Cetinë dhe vrau dy fëmijë dhe nënën e tyre, dhe më pas doli në rrugë duke qëlluar rastësisht mbi kalimtarët.