Botë

Imazhet satelitore tregojnë dëme të rënda në bazën ajrore në Krime

 

Imazhet satelitore tregojnë dëme të mëdha dhe disa avionë luftarakë rusë të shkatërruar në një bazë ajrore në Krime pas shpërthimeve në fillim të kësaj jave.

Baza Saky në perëndim të Krimesë së sunduar nga Rusia u trondit nga një varg shpërthimesh të martën, duke vrarë një person.