Botë

Rusia arreston një shkencëtar tjetër për tradhti

 

Shkencëtari elitar rus në fluturimet hipersonike është arrestuar nën dyshime për tradhti, raporton CNN.

Alexander Shiplyuk drejtor i Institutit të Mekanikës Teorike dhe të Aplikuar në Siberi, është shkencëtari i tretë rusë që është arrestuar këtë vit nën dyshimin për tradhëti.