Botë

Zhvillime dramatike në Tajvan, anulohen mbi 50 fluturime

 

Aeroporti Ndërkombëtar i Taouyanit në Tajvan ka njoftuar se mbi 50 fluturime ndërkombëtare janë anuluar për të enjten për shkak të testimeve ushtarake të Kinës.

26 fluturime drejt Tajvanit dhe 25 nga Tajvani janë në mesin e anulimeve.