Botë

Dështojnë sulmet ruse në afërsi të Kharkivit e Donetskut

 

Shtabi i përgjithshëm i ushtrisë ukrainase njoftoi se sulmet ruse pranë Kharkivit dhe Donetskut dështuan të mërkurën, derisa rusët po përpiqen ta parandalojnë avancimin ukrainas.

Siç raporton BBC-ja, rusët sulmuan afër fshatrave Dolyna e Vershina, por që nuk ia dolën ta merrnin kontrollin, për shkak të rezistencës ukrainase.