Botë

Rusia thotë se nuk po ndërhyn në politikat e brendshme të Maqedonisë

 

Ambasada ruse në Shkup ka mohuar pretendimet për përfshirjen e Moskës në punët e brendshme të Maqedonisë së Veriut.

Akuzat janë bërë nga presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili u shpreh se Moska po prodhon kërcënimet hibride më serioze në Ballkan dhe shtoi se ka informacione se Rusia po i përdor protestat në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut për qëllimet e veta.