Botë

8-vjeçari zgjohet i paralizuar nga sulmi i 4 Korrikut, kërkon vëllain binjak

shba, sulm
Foto: AP
 

Një 8-vjeçar, shtylla kurrizore e të cilit u dëmtua nga të shtënat në paradën e 4 Korrikut, është zgjuar për herë të parë që nga sulmi dhe kërkon të shohë vëllain e tij binjak, tha familja e tij, raportoi AP-ja të shtunën.

Mjekët nuk mendojnë se Cooper Roberts pësoi ndonjë dëmtim në tru nga plumbat që goditën gjoksin e tij, njoftoi familja që konfirmoi se ai është i paralizuar nga beli e poshtë.