Botë

Një shpërthim vret tre persona në qytetin rus pranë kufirit të Ukrainës

Foto: Ilustrim
 

Të paktën tre persona u vranë dhe dhjetëra shtëpi u dëmtuan në qytetin rus të Belgorodit pranë kufirit me Ukrainën, tha të dielën guvernatori rajonal, pasi Kievi pranoi se mund të humbiste bastionin e tij të fundit të madh në Ukrainën lindore për forcat e Kremlinit.

Guvernatori Vyacheslav Gladkov raportoi një numër shpërthimesh në qytetin me rreth 400,000 banorë, rreth 40 km në veri të kufirit me Ukrainën.