Botë

Zelensky e quan akt terrori sulmin rus në Odesa

 

Numri i të vdekurve nga sulmet me raketa ruse në rajonin jugor të Ukrainës, Odesa, është rritur në 21, pasi një bllok apartamentesh në fshatin Serhiyivka dhe një vendpushim aty pranë u goditën gjatë natës, shkruan BBC.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky e ka quajtur serinë e sulmeve me raketa një "akt terrori" të qëllimshëm nga Rusia, duke shtuar se "ky nuk ishte një sulm i rastësishëm siç përpiqen ta paraqesin mediat ruse".