Botë

Burgim i përjetshëm për Salah Abdeslamin për sulmin në Paris që la të vdekur 130 veta

Foto: AP
 

I vetmi i mbijetuar i grupit që qëndronte prapa sulmit të nëntorit të vitit 2015 në Paris, është shpallur fajtor për terrorizëm dhe për akuzat për vrasje.

Salah Abdeslam është dënuar me burgim të përjetshëm, për rolin e tij në sulmet me armë dhe me bombë, të cilat lanë të vdekur 130 njerëz, raportoi BBC-ja të mërkurën.