Botë

Vrasja brutale e incizuar dhe e shpërndarë në internet, nxit tensione fetare në Indi

Foto: CNN
 

Vrasja e një burri hindu në Rajasthan të Indisë ka ndezur tensione fetare në atë zonë, shkroi të mërkurën BBC-ja.

Kanhaiya Lal u vra në të martën nga dy burra myslimanë të cilët e incizuan veprimin dhe e postuan në internet.