Botë

Turqia po i heton pretendimet se Rusia po eksporton drithërat e vjedhura nga Ukraina

 

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, ka thënë të enjten se Ankara po heton pretendimet se drithërat ukrainase janë vjedhur nga Rusia dhe janë dërguar në shtete tjera përfshirë në Turqi, raporton agjencia Reuters.

Ai ka thënë hetimet e deritashme nuk kanë treguar për ndonjë vjedhje të dërgesave deri tash.