Botë

Rusia pretendon se nuk e di vendndodhjen e dy amerikanëve të zhdukur në Ukrainë

Foto: CNN
 

Rusia ka deklaruar se nuk e di se ku ndodhen dy ish-ushtarakët amerikanë, të cilët janë zhdukur derisa po luftonin në krah të Ukrainës.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka thënë po ashtu se ai nuk e di se kush do t’i gjykojë ata, duke iu referuar Moskës zyrtare dhe republikave të vetëshpallura në lindje të Ukrainës, raportoi CNN-i të martën.