Botë

Johnsoni i premton Zelenskyt ndihmë në shmangien e krizës ushqimore

 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, njoftoi se ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin britanik, Boris Johnson.

Zelensky shkroi të hënën në Twitter se Johnsoni i premtoi Ukrainës shtim të ndihmave dhe intensifikim të bashkëpunimit.