Botë

Asnjë i mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Kroaci

Gjendet aeroplani Cessna 182 ne Kroaci
 

Janë gjetur mbetjet e aeroplanit të vogël Cessna 182 që ishte zhdukur në Kroaci në Slunja të dielën, raporton Index.hr. Sipas autoriteteve kroate të katër personat që ishin në aeroplanë kanë humbur jetën.

Aeroplani që po fluturonte nga Spliti në Gjermani u zhduk të dielën rreth orës 11:25. Në aeroplan ishte një zviceran, dy gjermanë dhe një shtetas kroat