Botë

Rusia teston raketën hipersonike “Zircon”

 

Rusia testoi me sukses një raketë lundrimi hipersonike “Zircon” në një distancë prej rreth 1000 km, bëri të ditur të shtunën ministria e Mbrojtjes.

Raketa u lëshua nga Deti Barents dhe goditi një objektiv në Detin e Bardhë, shtoi kjo ministri.