Botë

Forcat izraelite vranë një palestinez 14-vjeçar

Foto: AP
 

Një djalë 14-vjeçar palestinez u vra nga forcat izraelite në qytetin Betlehem të Bregut Perëndimor të premten vonë, sipas ministrisë palestineze të Shëndetësisë, raporton CNN të shtunën.

Familja e viktimës, Zaid Saeed Ghuneim, tha se adoleshenti sapo kishte mbaruar darkën dhe ishte duke shkuar për në shtëpinë e gjyshërve të tij kur u qëllua. Vëllai i tij, Yazan Ghuneim, i tha CNN-it se vëllai i tij ishte fshehur në një garazh kur ushtarët izraelitë e futën në qoshe.