Botë

Hyn një anije në portin e Mariupolit, ngarkon metale për t’i dërguar në Rusi

 

Një anije ka hyrë në portin ukrainas të Mariupolit për herë të parë që kur Rusia përfundoi kapjen e qytetit, për të ngarkuar metal dhe për ta dërguar atë në lindje të Rusisë, raportoi të shtunën agjencia e lajmeve TASS.

Këtë veprim Kievi po e cilëson si plaçkitje.