Botë

Dy të vdekur e nëntë të lënduar nga rrëshqitja e akullit në Alpe të Zvicrës

FOTO: AP
 

Dy alpinistë vdqiën të premten dhe nëntë të tjerë u lënduan nga rrëshqitja e akullit në Alpe në jug të Zvicrës, ka konfirmuar policia, shkruan AP. 

Policia në kantonin Valais u alarmuar në orët e mëngjesit të sotëm. Shtatë helikopterë të shpëtimit u dërguan në vendngjarje.