Botë

10 të vrarë dhe deri në 35 të plagosur nga sulmet në Dnipro

Foto: AP
 

Dhjetë persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si rezultat i sulmeve me raketa ruse kundër një baze të Gardës Kombëtare në distriktin Dnipro, sipas kreut të Qendrës së Mbrojtjes Territoriale, Hennadiy Korban, raporton BBC të premten.

Ai thotë se tre raketa u lëshuan nga rajoni Rostov i Rusisë.