Botë

Rusia po zhvillon luftime të ashpra për ta marrë Severodonetskun

Foto: AP
 

Forcat ruse po godasin pozicionet në Luhansk ndërsa ofensiva e tyre vazhdon, duke i shtyrë luftëtarët ukrainas prapa, raporton Sky News të premten.

Në Severodonetsk dhe Lysychansk, trupat e Kremlinit sulmuan nga tre anët në një përpjekje për të rrethuar mbrojtësit të enjten, sipas ushtrisë së Ukrainës.