Botë

Luftimet në Donbas, më të ashprat deri më tash

Foto: AP
 

Zëvendësministrja e Mbrojtjes e Ukrainës, Hanna Maliar, ka thënë se luftimet në Donbas kanë arritur intensitetin maksimal, derisa rusët, sipas saj, po sulmojnë pozicionet ukrainase në disa zona njëkohësisht, njoftoi BBC-ja të enjten.

"Agresori po kryen sulme të intensifikuara përgjatë gjithë linjës së kontaktit dhe pozicioneve të forcave tona në rajonin operacional të Donetskut. Armiku po përdor sisteme raketore taktike, aviacion dhe artileri”, ka thënë Maliar.