Botë

Pesë të vdekur nga shpërthimi në një xhami të Kabulit

Foto ilustrim / AP
 

Të paktën pesë persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një xhami në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, të mërkurën mbrëma, njoftoi Reuters.

Spitali qendror në Kabul ka njoftuar se pesë trupa janë nxjerrë pas shpërthimit, si dhe dhjetëra qytetarë janë lënduar.