Botë

OBSH: Bota po përballet me sfida të frikshme

 

Bota po përballet me sfida “të frikshme” përfshirë pandeminë e koronavirusit, luftën në Ukrainë dhe linë e majmunëve, ka thënë shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Në një konferencë të mbajtur në Gjenevë, të dielën, ai ka thënë se lia e majmunëve është raportuar në 15 shtete jashtë Afrikës, që rëndon dukshëm situatën.