Botë

Një varkë me emigrantë fundoset pranë Tunizisë, katër të vdekur

 

Katër persona kanë humbur jetën pas fundosjes së një varke me emigrantë në Tunizi, shkruan AA.

Sipas agjencisë zyrtare tuniziane të lajmeve TAP, anija u fundos në brigjet e Safakes. Raportohet se u shpëtuan 44 persona, ndërsa u gjetën trupat e katër emigrantëve të paregjistruar. Janë shpallur operacione kërkimi dhe shpëtimi për dhjetë persona të zhdukur.