Botë

Rusia e fut Kasparovin në listën e “agjentëve të huaj”

 

Mjeshtri i shahut Gary Kasparov dhe ish-manjati i naftës Mikhail Khodorkovsky janë shtuar në listën e individëve që veprojnë si "agjentë të huaj", ka thënë Ministria e Drejtësisë e Rusisë, shkruan Sky News të premten.

Si Kasparov ashtu edhe Khodorkovsky janë kritikë të qeverisë ruse dhe Vladimir Putinit.