Botë

Sulm me thikë në Norvegji, theren katër persona

 

Të paktën katër persona janë therur dhe kanë pësuar lëndime në Numedal të Norvegjisë të premten, ku një nga viktimat është në gjendje të rënda nga sulmi, raportoi Independent.

Policia norvegjeze ka thënë se i dyshuari është kapur.