Botë

SHBA-ja miraton 40 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën

Bideni nënshkruan sanksione shtesë ndaj Rusisë e Bjellorusisë
Foto: AP
 

Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka miratuar të enjten një paketë prej rreth 40 miliardë dollarësh si ndihmë urgjente në Ukrainë.

Votimi përfundimtar ishte 86 vota për dhe 11 kundër. Projektligji tani do t'i shkojë presidentit Biden për nënshkrimin e tij, raporton CNN.