Botë

Mbi 40 të vrarë nga një përleshje në një burg të Ekuadorit

Foto: AP
 

Të paktën 43 të burgosur janë vrarë në trazirat e fundit vdekjeprurëse në burgjet e Ekuadorit, ka thënë prokurori publik, raporton BBC të martën.

Një përleshje shpërtheu midis bandave rivale Los Lobos dhe R7 në një burg në Santo Domingo, rreth 80 km në lindje të kryeqytetit Quito.