Botë

Gjendet një bombë në ndërtesën e agjencisë ruse të lajmeve në Berlin

Foto: AP
 

Policia në Berlin ka bërë të ditur se hetuesit kriminalë po studiojnë një bombë të improvizuar që u gjet dhe u çaktivizua të premten, në një ndërtesë banimi që strehon gazetarë të agjencisë ruse të lajmeve RIA.

Një zëdhënës i policisë gjermane ka thënë të shtunën se hetuesit po hetonin se sa e rrezikshme ishte dhe kë kishte për qëllim, raporton BBC.