Botë

Adoleshentja e plagosur shpëtoi katër të rritur që po sulmoheshin nga rusët

Foto: BBC
 

Një vajzë 15-vjeçare menaxhoi t’ua shpëtonte jetën katër të rriturve pasi vetura e tyre u sulmua nga forcat ruse derisa po largoheshin nga Popasna në prill, raportoi BBC të premten.

Lisa Chernyshenko mori timonin në duar kur shoferi dhe pasagjerët e tjerë u goditën nga zjarri i rusëve në rrugën për në Bakhmut.