Botë

Dy oligarkë rusë gjenden të vdekur bashkë me familjet e tyre

 

Dy oligarkë rusë u gjetën të vdekur së bashku me gratë dhe fëmijët e tyre në një periudhë prej dy ditësh në dy anë të Evropës, njëri në Moskë e tjetri në Spanjë.

Vladislav Avayev, ish-zëvendës president i Gazprombank, u gjet i vdekur nga një plagë me armë zjarri në banesën e tij në Moskë të hënën, njoftoi agjencia shtetërore ruse e lajmeve Tass.