Botë

Rusia po shqyrton “importe paralele” pasi markat kryesore ndaluan shitjet

Foto: AP
 

Rusia po shqyrton mundësinë e lejimit të shitësve me pakicë të importojnë produkte nga jashtë pa lejen e pronarit të markës tregtare, u bë e ditur të premten nga autoritetet ruse, raporton Sky News.

Kjo vjen pasi markat globale - duke përfshirë H&M dhe Nike, ndaluan shitjet, ose ndaluan eksportet në vend, pas pushtimit të Ukrainës.