Lavrov: Sikur Rusia të mundë të ndërhynte në zgjedhje s’do kishte krizë në Ukrainë

Lavrov: Sikur Rusia të mundë të ndërhynte në zgjedhje s’do kishte krizë në Ukrainë

13 July 2017 17:01

Hetimet mbi pohimet për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane në vitin 2016 nuk kanë dhënë rezultate as pas tetë muaj hetimesh, tha sot shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov.

Ai tha se SHBA kanë ardhur deri te pohimet e padëshmuara dhe se Rusia ka pasur marrëdhënie shumë më të mira me shtetet fqinje.

Sipas tij, nuk do të kishte krizë në Ukrainë nëse Rusia do të kishte fuqi të ndryshojë zgjedhjet.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme