Botë

Rusëve iu sekuestrohen jahte në vlerë 126 milionë euro në portet italiane

 

Policia italiane ka sekuestruar vila dhe jahte me vlerë të paktën 140 milionë euro nga katër rusë të profilit të lartë, të cilët ishin vendosur në listën e sanksioneve të BE-së pas pushtimit të Rusisë në Ukrainë, thanë burimet sot për Reuters.

Një burim nga policia ka thënë se një vilë në pronësi të një biznesmeni miliarder, Alisher Usmanov, në Sardinia, dhe një vilë në Lake Como në pronësi të prezantuesit të televizionit shtetëror rus, Vladimir Soloviev, janë sekuestruar.