Botë

Vriten të paktën 10 ushtarë pakistanezë në një zonë afër kufirit me Iranin

 

Ushtria e Pakistanit ka konfirmuar se të paktën 10 ushtarë u vranë në një sulm në një postbllok sigurie në provincën jugperëndimore të Balochistan në fillim të kësaj jave.

Sulmi ndodhi të martën në mbrëmje në zonën Kech, që ndodhet afër kufirit perëndimor të vendit me Iranin dhe afërsisht 600 km (373 milje) në jug të kryeqytetit provincial Quetta, ka bërë të ditur ushtria pakistaneze në një deklaratë të lëshuar vonë të enjten.