Botë

Bideni e Scholzi takohen më 7 shkurt, flasin për Ukrainën

 

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, dhe kancelari i ri i Gjermanisë, Olaf Scholz, do të diskutojnë për agresionin rus karshi Ukrainës, gjatë një takimi që do të zhvillojnë muajin e ardhshëm në Washinton, ka bërë të ditur të enjten Shtëpia e Bardhë.

Takimi me të parin e SHBA-së, do të jetë i pari në zyrën ovale për Scholzin, që kur e ka marrë kryesimin e shtetit gjerman, në dhjetor të vitit të kaluar.