Botë

Ushtari ukrainas vret 5 persona e plagos 6 të tjerë në një fabrikë të hapësirës ajrore

 

Një rekrut i Gardës Kombëtare në Ukrainë ka qëlluar për vdekje pesë persona dhe ka plagosur pesë të tjer, në qytetin lindor të Dnipro, ka bërë të ditur Ministria e Brendshme e Ukrainës.

Sipas njoftimit, burri kishte gjuajtur me armë zjarri derisa rojet po lëshonin armë në uzinën e hapësirës ajrore Pivdenmash, herët të enjten.