Botë

Tajlanda i jep dritë jeshile rritjes së kanabisit në shtëpi

 

Bordi i narkotikëve në Tajlandë tha të martën se do të heqë kanabisin nga lista e tij e drogës, duke i hapur rrugën familjeve për të rritur bimën.

Tajlanda u bë vendi i parë i Azisë Juglindore që legalizoi marijuanën në vitin 2018 për përdorim mjekësor dhe kërkime.