Botë

Tensioni në Ukrainë, takohen në Gjenevë Blinken e Lavrov

Foto: AP
 

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken dhe ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov, u takuan për bisedime në Gjenevë të premten, mes frikës në rritje se Rusia mund ta pushtojë Ukrainën.

"Ky është një moment kritik”, ka thënë Blinken në fjalën e tij hyrëse gjatë takimit.