Botë

Sërfisti vdes nga sulmi i peshkaqenit në një plazh të Kalifornisë

 

Një sërfist mashkull u vra nga një sulm peshkaqeni në Morro Bay, Kaliforni, në prag të Krishtlindjeve, konfirmoi Departamenti i Portit Morro Bay.

“Departamentet e Portit, Policisë dhe Zjarrfikësve iu përgjigjën një raporti të një viktime mashkull që nuk reagonte në plazh pasi ai u tërhoq nga uji duke vuajtur nga një sulm i dukshëm i peshkaqenit”, ka thënë Departamenti i Portit në një deklaratë.