Botë

Së paku 38 të vrarë pasi zjarri përfshin një burg në Burundi

 

Së paku 38 persona kanë vdekur dhe shumë tjerë janë lënduar, pasi zjarri ka përfshirë një burg në Burundi, raporton BBC.

Zëvendëspresidenti i Burundit, Prosper Bazombanza, i ka thënë gazetarëve se zjarri përfshiu burgun në kryeqendër Gitega, ndërsa së paku 69 persona janë lënduar seriozisht.