Botë

Iraku tronditet nga sulmi që la katër të vdekur

 

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qendrën e qytetit irakian, Basra, duke i lënë katër persona të vdekur dhe katër të tjerë të plagosur.

Guvernatori i Basrës ka thënë para gazetarëve, në vendin e ngjarjes, se sulmi është kryer me një motoçikletë. Ende nuk dihet nëse eksplozivi ishte lidhur në motoçikletë apo ishte sulm vetëvrasës. Qeveria ka thënë se dy makinat në afërsi janë djegur për shkak të shpërthimit. Ekipe forenzike kanë dalë në vendin e ngjarjes, raporton AP.