Botë

Rusia, e shqetësuar për manovrat ushtarake në kufi

 

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka hedhur poshtë akuzat se Moska po planifikon ta pushtojë Ukrainën.

Reagimi ka ardhur pas dyshimeve të ngritura në qarqet politike dhe të sigurisë në Perëndim se Kremlini po planifikon të pushtojë ish-republikën sovjetike, me të cilën ka përplasje të mëdha për shkak të orientimit pro-perëndimor të Kievit zyrtar.